Multimediální centrum řešení pro vaše domácí archivy - ARCHIVSERVIS

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Multimediální centrum řešení pro vaše domácí archivy

Multimediální centrum je moderním a nadčasovým řešením pro vaše domácí video archivy.

Zákazníci často řeší jak a kde ukládat a sledovat své domácí archivy. Často se mne ptají, jaký je v dnešní době trend, jaké používám zařízení, zda je to klasický dvd přehrávač nebo blur
ay disk.
Rozhodl jsem se jim tímto krátkým článkem vyhovět a nastínit dnešní moderní možnosti pro sledování vlastních filmových archivů.
Na spodní straně je nakreslené jednoduché schéma mého vlastního domácího systému pro zpracování a sledování domácích filmových archivů.
Nejprve nastíním objem dat, který vlastním v domácím archivu: je to cca 500 GB dat což se rovná asi 106 ks DVD disků o kapacitě 4,7GB.
Zde jsou uloženy FOTOGRAFIE A VIDEO.
Původní domácí archiv byl uložen na VHS kazetách a několik málo kotoučků 8mm filmu. Později jsem točil na digitální kameru,
ze které jsem tvořil DVD disky.
V poslední době začínám ukládat některé záznamy i v HD kvalitě v souboru mpeg4.

A teď se každý jistě zeptá " dá se tohle všechno sjednotit tak, aby měl člověk pohodlí a mohl vše bez problému sledovat?"

Ano, lze a není to složitá záležitost. Centrem celé myšlenky, jak docílit pohodlného sledování domácích archivů, je moderní zařízení, které se jmenuje MULTIMEDIÁLNÍ CENTRUM.
Pod tímto názvem se ukrývá malá krabička, ke které je připojen buď interní (vnitřní)pevný disk, nebo usb kabelem externí (vnější) disk,
na kterém jsou uloženy vaše digitální obrazová data.
A teď se vraťme na začátek.
Jak jsem napsal
, můj archiv je složen z několika rozdílných záznamů:
8mm film - digitalizováno do souboru mpeg 2
VHS kazeta - digitalizováno do souboru mpeg 2
FOTOGRAFIE - formát jpg
DVD disk - záznam je na disku uložen ve složce VIDEO TS (pod názvem vob jsou jednotlivá videa uloženy v souboru mpeg2)
HD video - uloženo v souboru mpeg4
Každý ze záznamů je zkopírovaný na disk do multimediálního centra a to je připojeno HDMI kabelem, který zajišťuje vemi kvalitní obrazový přenos k modernímu televizoru.
Multimediální centra jsou dnes schopná přehrát velká množství moderních formátů, lze na ně zkopírovat i DVD disky, takže se nemusíte zdržovat vkládáním disků do dvd přehrávačů a riskovat tak jejich mechanické poškození.
Tyto základní informace postačí tomu, kdo chtěl znát otázku kam ukládat domácí archivní záznamy pro pohodlné domácí sledování.

Nyní nastíním další výhody tohoto zařízení a pokusím se vysvětlit celé schéma, které je nakreslené dole na obrázku.
Celé multimediální centrum má i několik dalších výhod a možnosti připojením k internetu a do domácí sítě LAN lze jednoduchým způsobem upravit a zpracovat vaše nová videa a fotografie na domácím počítači, vybaveném střihovým programem a takto zpracované záznamy, odeslat do multimediálního centra aniž byste použili jakékoliv přenosné paměťové zařízení.
Nicméně centra jsou vybavena čtečkou karet a několika usb vstupy, takže záznamy lze kopírovat i přímo z kamer a fotoaparátů nezpracované.
Ovládání celého centra je velmi jednoduché. Vždy doporučuji uchovávat dvě zálohy domácích archivů a nespoléhat se na jedno jediné elektronické zařízení. V mém případě je to interní disk v MULTIMEDIÁLNÍM CENTRU a externí disk připojeý ke stolnímu počítači.
Mezi další výhody patří internetový prohlížeč, přehrávání hudby přehrávání vid
ea ze serveru YOUTUBE.COM, tvoření playlistů atd.
Zcela úmyslně zde nedoporučím žádnou značku MULTIMEDIÁLNÍHO CENTRA . Na trhu je dnes nabízeno velké množství těchto zařízení a jeho výběrem se člověk sám učí zacházet s těmito přístroji.Cena se pohybuje od 2500 Kč do 10 000 Kč. Já jen prozradím že, mé vlastní zařízení je v ceně bez disku 2 500 Kč a jsem s ním velmi spokojen.


SCHÉMA ZAPOJENÍ MULTIMEDIÁLNÍHO CENTRA V DOMÁCNOSTI



 
Copyright 2015. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky